Dövme Hakkında Her Şey

TMT Tattoo Shop ve Let’s Tattoo olarak, farklı kültür ve geleneklerin ev sahipliği yaptığı dövme sanatının modernize edilmiş halinin, kaliteli şekilde satış ve uygulama kısmında bulunuyoruz. Dövme sanatı, iğnenin deriye hafifçe batırılarak açılan deliğe boyanın doldurulması sonucu ortaya çıkıyor. Günümüzde çokça popüler bir hal almasının yan ısıra, sektörde oldukça kötü ve sağlıksız şartlarda dövmeci ve dövme stüdyoları ortaya çıktı. Gerçekten iyi bir araştırma yapmadan ve kalitesinden emin olmadan, dövme malzemesi satın almamanızı ve dövme yaptırmamanızı tavsiye ediyoruz.

 

Dövme Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 

Sağlık açısından oldukça az zarara sahip çoğunluğu organik maddelerden oluşan dünyanın birçok ülke ve şehirlerinde distribütörlükleri bulunan TMT Tattoo Shop bünyesinde tamamen kaliteli malzemelerle vücuda işlenen dövme işleminde en dikkat edilmesi gereken unsurların başında gelenin öncelikle sterilizasyon olduğunu söylememiz gerekir. Titiz, steril ve işin ahlakına uygun biçimde çalışan Let’s Tattoo ekibinin dövme sanatçıları ile herhangi bir ihmalkarlık veya sorumsuzluktan kaynaklanan zarara uğramanız mümkün değildir.

Dövme sanatçımızın verdiği talimatlar doğrultusunda tüm koşulları yerine getirdikten sonra gönlünüz rahat olabilir. Arkanıza yaslanın ve dövme terapisinin tadını çıkartın.

 

Dövme Bakımı Nasıl Olmalı?

 

Dövmenin yapıldığı gece üzerindeki koruyucuyu (streç, suprasorb vb.) kesinlikle çıkarmamanız gerekir. Ardından sabah kalktığınızda dövmenin üzerindeki koruyucuyu çıkartıp, ardından antibakteriyel sabun ile dövmenizi bastırmadan ya da kaşımadan, ufak hareketlerle ovalayarak yıkamalısınız. Sonraki gece de gereklilik durumunda koruyucu bir madde ile dövmeyi sarabilirsiniz. Dövmenin büyüklüğüne ve cildinize göre, boya veya kan dışarı çıkabilir bu sebeple dövmenin bulunduğu bölge enfeksiyona açık hale gelir.

Dövme yapıldıktan sonra bölgeyi asla kaşımamalısınız. Bölge kurudukça sanatçının tavsiye ettiği bakım kremiyle bölgeyi (yapıldıktan sonraki ilk 3-4 gün, en az 7-8 kere) nemlendirmelisiniz. Fakat kremi sürerken ne çok fazla, ne de çok az olması çok önemlidir.

Dövmeniz iyileşene kadar –dövmenin yapıldığı bölge oldukça hassas olacağından- doğrudan gün ışığı, sıcak su gibi olağan dışı faktörlerden dövmenizi korumalısınız.

Dövmenizin üzerine kirli ellerle asla dokunmamalı ve krem sürmeden önce ya alkolsüz ıslak mendille silmeli ya da su ve sabun ile dövmenin bulunduğu bölgeyi bastırmadan yıkamalısınız.

Dövmenizin üzerindeki kabukları soymak mı? Asla!

Dövmenizle ilgili olağanüstü bir sorun yaşarsanız, derhal dövmeyi yapan sanatçıyla iletişime geçmeniz gerekir.

Burada belirtilen maddelerin her biri ayrı ayrı önemlidir. Dövme sanatçısıyla bir sorun halinde iletişime geçerek problemlerinizi çözebilirsiniz.

1 Comment

 1. A WordPress Commenter

  September 23, 2020 at 7:49 pm

  Hi, this is a comment.
  To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
  Commenter avatars come from Gravatar.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *