Piercing Hakkında Her Şey

 

İnsan bedeninin farklı bölgelerine delinerek vücuda yerleştirilmesiyle kullanılan bir takı türüdür Piercing.

Ciltte veya kıkırdakta belirlenen bölgenin delinmesi ile vücudun modifikasyona uğratılması işlemi Piercing için geçerlidir. Doğru piercing’i doğru yerde kullanma tercihi oldukça önemlidir. Piercing taktıran kişinin dış görünüşüyle bir izlenim yaratma ve bilindiği üzere ilk izlenim kişilik olarak doğru değerlendirilme açısından oldukça incelik isteyen bir seçim gerektirir.
Genellikle burun ve ağız bölgelerinde tercih edilen piercing, Türkiye’nin Doğu bölgesinde de geleneksel ve kültürel olarak oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir. Altın, pırlanta veya gümüş gibi değerli madenlerden üretilen piercing’in en önemli aşaması ise elbette bakım aşaması…

Bakım aşamasında piercing sanatçısının söylediği talimatlara uyulmadığı ve dikkat edilmediği koşulda enfeksiyon kapılabilir ve bu da iyileşme sürecinin uzamasına sebep olabilir.

TMT Tattoo Shop ve Let’s Tattoo çatısı altında piercing elementi olarak Yüksek Kaliteli Titanyum G23 sertifikalı piercing’i hem stüdyomuzda kullanıyor hem de birçok ülkeye ihraç ediyoruz. Stüdyomuza dışarıdan getirilen herhangi bir piercing’i prensip olarak kabul etmiyoruz, çünkü zaten stüdyomuzda da kendi ürünlerimizi kullanıyoruz. Piercing takıldıktan sonra (minimum 2 ay) Cerrahi Çelik veya kişinin alerjisi olmadığı başka materyallerde kendi ürünümüz olan piercing’lerimizden müşterimizin zevkine ve seçeneğine göre piercing değiştirilir.

Nipple, Genital ve Mikrodermal Piercing gibi cildin hassas olduğu bölgelere takılan piercing’ler lokal anestezi yöntemiyle takılır. Bu sayede işlem süresince kişi hiçbir acı hissetmeden piercing’i takılmış olur.

Piercing Bakımı Nasıl Olmalı?

 

Piercing yapıldığında öncelikle dikkat edilmesi gereken şey piercing’in bakımıdır. Taktırdığınız bölgeye ve derinizin hassasiyetine göre piercing’i özenle korumalı ve günlük bakımını yapmalısınız.
Günde 5-6 defa ve 3-4 kere bizlerden temin edebileceğiniz okyanus suyunu piercing’in olduğu bölgeye sıkmalısınız.

Piercing’in olduğu bölgeyi nemli, kremli veya ıslak tutmamalısınız. Herhangi bir enfeksiyon kapma ihtimalinize karşı bu açıdan tedbirli olmanızda fayda var.

Herhangi bir eczaneden kolaylıkla temin edilebilecek olan antibiyotik bazlı kremi, günde 1-2 defa piercing’in bulunduğu bölgeye sürmeniz gerekir.

Günde 1-2 defa piercing’i aşağı yukarı hafifçe oynatarak bölgeyi steril bir peçete veya steril bir bez yardımıyla dikkatlice kurulamalısınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *